Smaller Default Larger

«Ісус є Дверима, які відкривають нам шлях до Господа Бога»

«Зіткнутись із зачиненими дверима» – це один із найнегативніших досвідів останніх десятиліть, натомість «двері, які залишаються відчинені» є «знаком світла, дружби, радості, свободи, довіри», – таким порівнянням кардинал Хорхе Маріо Берґольйо розпочав свій лист-звернення «Переступити поріг віри», датований 1 жовтня 2012 року і скерований до вірних Буенос-Айреської архиєпархії з нагоди Року Віри.

У ньому кардинал Берґольйо, сьогодні Папа Франциск, зазначає, що у наш час, зростання непевності спричинилося до того, що люди надійно перегороджують двері, встановлюють системи спостереження, камери стеження, побоюючись незнайомців, які стукають у наші двері. Безпека деяких броньованих дверей охороняє невпевненість життя, що стає слабкішим і менш вразливим до багатств життя і любові інших.

Кардинал Буенос-Айреса, наголосив на тому, що зачинені двері завдають нам шкоди, вони припиняють наш розвиток і нас розділяють. Перейшовши через ці двері, ми розпочинаємо шлях, який триває ціле життя, продовж якого ми проходимо повз багато дверей, велика кількість з яких зустрічають нас привабливим, але оманливим запрошенням змінити курс, пропонуючи нам порожнє і короткотривале щастя, основане на самозакоханості, або провадячи нас на перехрестя тривоги та дезорієнтації.

«Ісус є Дверима, – пригадує кардинал, – Він, і лише Він, є і завжди буде дверима, які відкривають нам шлях до Господа», Який, будучи Добрим Пастирем «є Єдиним, Хто опікується нами ціною власного життя». Далі Архиєпископ Буенос-Айреса глибше застановився над питанням, у чому полягає виклик переступити поріг віри. І серед різних відповідей на це запитання, можна виокремити заклик до того, щоб не впасти у «паралізуючу зневіру», але думати про нове, працювати задля нового, творити нове, додаючи до життя, так би мовити, нову закваску справедливості та святості. Кардинал Хорхе Маріо Берґольйо закликав до того, щоб наблизитися до тих, які відсунені на узбіччя життя; щоб бути Церквою відчинених дверей не лише для прийняття, але, головним чином, щоб виходити і наповняти Доброю Новиною про Ісуса дороги та життя людей нашого часу.

У презентації до душпастирського листа-звернення кардинала Берґольйо, архиєпископ Ріно Фізікелла, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації, роз’яснює слова «переступити поріг віри», вказуючи, що цей вислів є підбадьоренням на нашому шляху: щоб ми навчились не зупиняти наш погляд на труднощах сьогодення, але, повні довір’я, ввірятись Божій благодаті. Архиєпископ наголосив на метафоричному значені дверей, базуючись на текстах Святого Письма, вказуючи також і на те, що одним із тривожних явищ наших днів є замкненість людини у собі самій, що може привести до байдужості і, навіть, до відкинення Бога. Він пригадав, що одним із найбільших викликів сьогодення є дозволити Богові нас любити; і що Рік Віри може стати для кожного із нас чудовою нагодою перемінити наше життя і дозволити нам на нову зустріч з Ісусом Христом.

За матеріалами: uk.radiovaticana.va

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.