Smaller Default Larger

Визнання віри єпископа-номінанта Авеля Сочки ЧСВВ, Єпарха Ньїредьгазької греко-католицької єпархії в Угорщині

 

9 травня 2018 р., у Марійській Базиліці в Маріа Повчі (Угорщина), при Василіянському монастирі Св. Василія Великого, під час Великої вечірні з Литією, єпископ-номінант Авель Сочка ЧСВВ, якого Папа Франциск призначив Правлячим єпископом Ньїредьгазької єпархії (від 7 квітня 2018 р. Б.), склав визнання віри напередодні його єпископської хіротонії.

Велику вечірню, під час якої відбулося визнання віри, очолили: Архієпископ Філіп Кочіш – Митрополит Гайдудорозький, Кир Атаназій Орос – Єпарх Мішкольський та Кир Мілан Шашік – Єпископ Мукачівський.

В урочистому богослужінні взяли участь також митрополити та єпископи Східних Католицьких Церков, представники Угорського єпископату та Апостольської Нунціатури в Угорщині.

Головну Управу Василіянського Чину Св. Йосафата представляли: Головний Радник о. Степан Стареправо та Головний Економ і Намісник Головного осідку о. Маврикій Попадюк.

З Української Провінції Св. Миколая участь в богослужінні взяли: Протоігумен о. Андрій Белеканич, Провінційний Економ та Секретар о. Франціск Онисько, Настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина, Настоятель Мукачівського монастиря о. Веніамин Довганич, о. Полікарп Погоріляк (Мукачівський монастир), о. Лука Буняк (Малоберезнянський монастир).

З Румунської Провінції Свв. Апп. Петра і Павла був присутній Протоігумен о. Йоан Дабок.

З єпископом-номінантом співслужили та спільно молилися ієромонахи, зокрема о. Ілля Адаус – Провінційний Радник та Ігумен Маріаповчанського монастиря і ченці Угорської Провінції Св. Стефана, в якій вл. Авель до цього часу виконував теж уряд Протоігумена.

Присутніми на урочистій молитві були теж сестри-монахині різних Чинів і Згромаджень, представники державної влади та гості.

На завершення Вечірні, Владика-номінант склав подяку присунім за їхню участь у цьому богослужінні, а також окремо подякував українською мовою своїм співбратам по Чину – Отцям Василіянам.

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції