Smaller Default Larger

Монастир Сестер Василіянок у Факс Чейс Менор, ПА - Провінція Христа Чоловіколюбця

 

Монастир св. Йосифа − це матірний дім Сестер та осідок Управи Провінції Христа Чоловіколюбця в США. В цім монастирі проживають сестри, які вчать і виконує різні завдання та старші сестри, що підтримують їх своєю молитвою, служінням і жертвою. Тут знаходиться: стара Академія, дім ім. св. Макрини для формування членів, господарка і стодоли, цвинтар, грота, Менор Коледж і Академія св. Василія.

 

  • Історія

Отримавши благословення Митрополита Андрія Шептицького, Мати Олена Ланґевич разом із Сестрами Пафнутією Тимочко, Евфемією Курилас і Єремією Івасечко (тоді ще кандидатка) вибралися з монастиря в Яворові, Галичина (Україна) на місію між Українськими емігрантами. Вони прибули до Філадельфії, ПА, 28 листопада 1911 року.

Владика Сотер Ортинський, ЧСВВ, примістив Сестер в домі біля Кафедри Непорочного Зачаття у Філядельфії і поручив їм опіку та виховання сиріт. В 1912 році, малих дітей, які мали менше як шість років приміщено в домі в Чесапік Ситі, Меріланд. З часом сиротинець перенесено на більше місце на Линдлей Евеню у Філадельфії.

Щоб себе утримати, Сестри відкрили майстерню ткання килимів, ризницю для шиття риз, і провадили друкарню та крамничку книг. В 1920 роках під проводом Митрополита Богачевського розвинулася система парафіяльних шкіл. Сестри ввійшли у виховну працю при парафіяльних школах.

В 1926 році вони придбали посілість у Факс Чейс, ПА, куди перенесено матірній монастир і новіціят. Підчас управи Мати Йосафати Теодорович, в 1930 роках, побудовано теперішній монастир і Академію св. Василія для дівчат. Щорічний відпуст на День Матері котрий почався 1931 року тепер відбувається на початку місяця жовтня, під Покровом Божої Матері. В 1947 році засновано Менор Коледж у Факс Чейсі. Каплиця Пресвятої Тройці і Василіанський Духовний Центр, довголітня мрія Сестер, стала реальністю в 2000 році.

З розпадом Радянського Союзу історія перейшла цілий цикл. Відновлення контактів з Сестрами Василіянками на Україні і заходи щодо вироблення програми поділу духовними, людськими і матеріальними благами поєднує спільноти на різних континентах. Святий Дух, який надихав Матерей-засновниць продовжує вести і надихати Сестер Василіянок Провінції Христа Чоловіколюбця до творчості в своїм житті молитви, відданості і служіння Господеві та Католицькій Церкві Східного обряду.

 

  • Апостолят

Сестри знаходяться в Українській Католицькій Архиєпархії у Філадельфії, ПА, та в Єпархіях Стемфорд, КТ, св. Миколая в Чікаґо, ІЛ, та св. Йосафата в Пармі, ОГ. Їх місія включає: молитву, виховну працю на всіх рівнях, пастирську працю, реколекції, катехизацію, комунікацію, служіння в консисторії, народне мистецтво і працю з молоддю.

 

  • Факс Чейс Менор, ПА – (Fox Chase Manor, PA )

Монастир св. Йосифа - це матірний дім Сестер та осідок Управи Провінції. В цім монастирі проживають сестри, які вчать і виконує різні завдання та старші сестри, що підтримують їх своєю молитвою, служінням і жертвою. Тут знаходиться: стара Академія, дім ім. св. Макрини для формування членів, господарка і стодоли, цвинтар, грота, Менор Коледж і Академія св. Василія.

Життя в спільноті - Каплиця Пресвятої Тройці є центром духовного життя сестер. До каплиці сестри сходяться щоденно на молитву, відправу Хору, Божественну Літургію і на особистий час з Богом. Їхня молитва переливається в життя в спільноті, де сестри підтримують одна одну взаємно.

Духовний Центр - це місце поділу багатої спадщини Східної Християнської Духовності, в молитві, роздумі та навчанні для віднови душі і тіла. Програма містить іконопис, реколекції для студентів і священиків, дискусійні групи жінок, дні молитви і особистий духовний провід.

Спільники Василіянок - це вірні, які беруть участь в добрих ділах і духовних надбаннях сестер. Василіянські Спільники сходяться на молитву із сестрами і помагають їм в апостоляті.

Церковне і народне мистецтво – залежно від таланту, сестри займаються музикою, іконописом, писанням віршів, писанок, плетенням ґерданів, вишиванням і ручними працями, й т.п.

 

  • Педагогічна праця - Освіта

Сестри задіяні в адміністраціїю шкіл і учителюванні на всіх рівнях. В додатку до релігії, сестри викладають різні предмети залежно від штату і вимог архиєпархій. Освіта включає навчання української мови і спадщини, богопочитання і активну участь в програмі школи.

Катехизація – Сестри готують дітей, які не ходять до католицьких, шкіл до Сповіді і Святого Причастя. Вони також катехизують дорослих осіб і в суботніх школах.

Парафіяльні школи – Сестри вчать в парафіяльних школах в цих містах: Кафедральна Школа св. Отця Миколая, Чикаго, ІЛ; Кафедральна Школа св. Йосафата, Парма, ОГ; св. Йосафата, Філадельфія, ПА; св. Юра, Ню Йорк, НЙ.

Академія св. Юра – парафіяльна середня школа в Мангаттен, НЙ в якій сестри учать.

Академія св. Василія - католицька середня школа для дівчат, 9-12 клас, відкрита в Факс Чейс Менон 1931 р. Сестри провадять школу і вчать за програмою для поступу на вищі студії.

Менор Коледж - Дженкінґтаун – Сестри управляють, вчать і провадять цей вищий дворічний визначний в Америці заклад. Учні мають до вибору ряд програм на полі загальних наук. При коледжу міститься Центр зубного лікування, Центр української спадщини і Музей, Бібліотека Базиліада, спортивна площа.

 

  • Підтримка Єпархіального Уряду

Сестри працюють в консисторії Української Католицькій Архиєпархії у Філадельфії і в Єпархії в Пармі.

 

  • Пастирська праця і комунікація

В Єпархії Парми сестри управляють і провадять активність Центру Пасторального служіння. Вони навідують парафії з програмами на теми Східної Християнської Духовності, друкують, створюють і видають різноманітні матеріали вживаючи засоби суспільної інформації, провадять курси для катехитів, працюють з молоддю і тому подібне.

 

  • Веб-сторінки

http://www.basiliansisters.org

https://stbasils.com/

 

 

с. Міріам Клер Коваль ЧСВВ (Вислужена Протоархимандриня) та о. Франціск Онисько ЧСВВ

*******

Монастир Сестер Василіянок у Факс Чейс Менор, ПА

(Провінційний осідок)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції