Smaller Default Larger

Загальноукраїнська проща до Зарваниці − 2018

 

На прощу до Зарваниці, яка цього року присвячена 1030-річчю Хрещення Русі-України, з’їхалися прочани зі всієї України та цілого світу: країн Європи, США, Канади, Аргентини, Австралії.

Архиєрейська Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, була присвячена молитві за мир та цілісність України. На прощу також прибув помолитися Президент України Петро Порошенко.

 

*******

«Не можна використовувати насилля, щоб оберігати християнську мораль», – Глава УГКЦ під час зустрічі з молоддю в Зарваниці

Субота, 14 липня 2018

 

 

Ніколи не можна насаджувати правду силою та використовувати насилля, щоб оберігати християнську мораль. Це абсолютно проти християнської моралі. Господь нікого не хоче змусити силою вірити в Нього або бути щасливим... Церква ніколи не хоче проти чогось діяти, бо вона завжди за Когось. Передусім хоче захистити гідність людини.

На цьому наголосив Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у суботу, 14 липня, під час зустрічі з молоддю в Зарваниці. Крім цього, молодь також мала нагоду зустрітися з кардиналом Ґвалтьєро Бассетті, Президентом Італійської Єпископської Конференції.

Загалом під час заходу Предстоятель УГКЦ у промові та відповідях на актуальні запитання акцентував увагу на важливості сімейних цінностей та істинній любові у всій її повноті в сучасному житті християнина.

«Любити – означає бути здатним віддати життя за того, кого любиш. Та єдність, яка існує між Ісусом Христом і Церквою, може бути пізнаною й видимою у світі через чоловіка та жінку», – промовив Глава УГКЦ.

За його словами, Всевишній заклав у кожному з нас певну таємницю, яку запрошує нас відкрити. І вона може бути пізнаною лише тоді, коли ми зламаємо свою самотність та вийдемо назустріч іншій людині.

На його думку, подружжя і богопосвячене життя – це два способи як вмерти для себе та жити для іншого. Тож наше завдання – навчитися любити.

«Ми сьогодні живемо у світі, в якому уява, яку людина має сама про себе, може кардинально відрізнятися від плану, який Бог має для неї. Основне поняття гендерної ідеології полягає в тому, що я сам себе творю», – зазначив Блаженніший Святослав. І додав: «Ця ідеологія починає насаджувати певні уявні людські права, невидимі, які не мають нічого справжнього та нічого спільного з правдивою свободою, правом, законом. Як проти цього діяти? Церква ніколи не хоче проти чогось діяти. Вона завжди за щось. Передусім хоче захистити гідність людини, навіть розгубленої, яка не знає ким є, чи зраненої тим або тим досвідом. Церква хоче відкрити велику таємницю про гідність кожної людини, і, навіть, коли ми є найбільшими грішниками, все ж залишаємося гідними. Небесний Отець ніколи не перестане любити нас через наші гріхи. Ми самі себе перестаємо любити і самі себе нищимо своїми гріхами!», – зазначив Глава Церкви.

Він переконаний, що саме Божі заповіді – це правильні дороговкази для нас. Тому не варто піддаватися різним спокусам, а потрібно жити відповідно до Божих істин та виконувати Його закони.

«Ніколи не можна правду насаджувати силою. Ніколи не можна використовувати насилля, щоб оберігати християнську мораль. Це абсолютно проти християнської моралі. Коли хтось уживає якусь силу з метою напасти на того, кого вважає грішником, то таку людину не можна вповні вважати християнином. Господь нікого не хоче змусити силою вірити в Нього, аби бути щасливим. Правда має силу, яку не треба захищати й насаджувати, правду треба свідчити своїм життям, правду треба проголошувати», – наголосив Блаженніший Святослав.

Він також запевнив, що варто жити християнським життям, тоді наше свідоцтво буде настільки сильним, що переможе будь-які ідеології, тоталітарні режими чи закони.

*******

 

«Хто сказав, що піст – це сумний час?», – Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю в Зарваниці

Неділя, 15 липня 2018

 

 

Не варто розуміти і сприймати піст суто через призму сумного періоду, оскільки піст – це ще одна можливість попрацювати над собою. Якщо правильно організувати християнське дозвілля та звернутися до духівника, то зможемо радісно його пережити.

На цьому наголосив Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у суботу, 14 липня, під час зустрічі з молоддю в Зарваниці, відповідаючи на запитання про перегляд кількості й часу тривання постів.

«Хто сказав, що піст – це сумний час? Почитайте літургійні книги Великого посту й тоді побачити, як автори наголошують: "Нарешті прийшов цей благодатний час". Святий Франциск Салезій казав: "Сумний святий – сумнівний святий"», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

А тоді продовжив: «Ми думаємо, що час посту – це час смутку. Ми наче не вміємо постити, але навчімося це робити! Звісно, в період постів ми стараємося не влаштовувати гучних забав (наприклад, весіль), але це не означає, що ми не можемо по-християнськи організовувати своє дозвілля. Тобто питання полягає в тому "як": як це правильно зробити і організувати? І тут Церква-мати готова вам допомогти, щоб радісно переживати всі пости... Якщо ми відмовляємося від гріха на період посту і за ним сумуємо, то які ми християни? А справжній піст насправді є моментом активної праці над собою».

За його словами, переглядати пости не будуть. Він також додав, що варто переживати піст як християни ХХІ століття – потрібно це робити разом.

«Тому перед тим, як почати піст, варто кожному з вас піти до свого духівника і розказати йому, як прагнете це зробити, – рекомендує Блаженніший Святослав. – Він допоможе укласти духовну програму (дорогу) посту, найбільш потрібну для вас, і тоді не будете сумувати. Після цього піст буде часом звільнення від якихось залежностей, від гріха тощо», – зазначив Глава Церкви.

 

*******

 

Під час Загальноукраїнської прощі в Зарваниці відбувся багатотисячний похід зі свічками (фото, відео)

Неділя, 15 липня 2018

 

 

Проти ночі на 15 липня відбувся багатотисячний похід паломників із запаленими свічками від парафіяльного храму с. Зарваниці до місця появи Богородиці. Процесію очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та кардинал Ґвалтьєро Бассетті, Президент Італійської Єпископської Конференції.

Похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії, яку очолив владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, вірні центральною вулицею села в супроводі духового оркестру співали пісню «Із Києва міста». Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизилися до монумента, де Глава УГКЦ спільно з єпископами та священиками відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці.

Почути духовні повчання й дізнатися про перебіг молитви можна з відео:

 

 

 

 

 

*******

 

Глава УГКЦ у Зарваниці: «Саме в УГКЦ безперервно упродовж 1030-ти років скарб віри передавався від одного покоління до іншого»

Неділя, 15 липня 2018

 

 

У найтяжчі часи випробувань, коли наша Україна була обдерта з усього свого блага, наші діди і прадіди не втратили скарбу віри. І тому наша Церква упродовж тих 1030 років не тільки була захисницею, душею українського народу, не тільки була державницькою Церквою, але Церквою державотворчою. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав перед стотисячною спільнотою прочан Загальнонаціональної прощі до Зарваниці.

На прощу до Зарваниці, яка цього року присвячена 1030-річчю Хрещення Русі-України, з’їхалися прочани зі всієї України та цілого світу: країн Європи, США, Канади, Аргентини, Австралії.

Архиєрейська Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, була присвячена молитві за мир та цілісність України. На прощу також прибув помолитися Президент України Петро Порошенко. Численні прочани привітали очільника держави оплесками.

 

 

 

 

У проповіді Предстоятель Церкви відзначив, що віра – найбільший скарб, який проголошує сьогодні Христове Євангеліє. «Коли людина знає, в кому єдиному сповнення її мрії, коли вона може торкнутися того, кого шукає, щобільше, коли може дозволити своїй мрії торкнутися її, – стаються чуда», – сказав Глава Церкви.

Ми прибули сюди з різних куточків України та світу, щоби відсвяткувати 1030-ту річницю Хрещення України. «Й ось сьогодні в Зарваниці ми дякуємо, що 1030 років у наших сім’ях від одного віруючого серця до іншого дар християнської віри саме в нашій Церкві передаємо як найбільший скарб нашого народу. Ми сьогодні дякуємо Богові, що саме Українська Греко-Католицька Церква сподобилася бути спадкоємницею, правонаступницею князя Володимира і його святого Хрещення», – сказав проповідник.

Саме в нашій Церкві, переконує духовний лідер греко-католиків, безперервно упродовж 1030-ти років цей скарб віри передається з вуст в уста від одного покоління до іншого. «У найтяжчі часи випробувань, – сказав проповідник, – у часи татарської навали, в час іноземних панувань, коли наша Україна, наша земля була обдерта з усього свого блага, з усіх своїх скарбів, наші діди і прадіди не втратили скарбу віри. І тому наша Церква упродовж тих 1030-ти років не тільки була захисницею, душею українського народу, не тільки державницькою Церквою, але Церквою державотворчою».

«Навіть тоді, коли не було іншої земної інституції, – продовжив Предстоятель, – яка би могла захищати права свого народу, бути його голосом на увесь світ, пастирі й очільники нашої Церкви були вустами народу, в якого забрали голос, вустами людей, в яких забирали право на існування. Саме через те, що Церква передавала, робила можливим кожному українцеві торкнутися Ісуса, саме тому в часи Радянського Союзу, коли інші Церкви спадкоємниці Володимирового Хрещення перестали представляти інтереси свого народу, саме наша Церква перетворилася на найбільшу групу суспільної опозиції до атеїстичної комуністичної влади. Ми змогли вистояти, зберегтися як народ від розчинення в тому загальному казані так званого радянського народу. І вийшли переможницею як Церква над безбожним атеїстичним режимом».

Також прочани прибули до цього святого місця, як сказав проповідник, щоб зустрітися не тільки один з одним, прийшли, щоб зустрітися насамперед із Богородицею, нашою Матір’ю, яка ніколи нас не покидала. Прийшли, щоб молитися перед Її чудотворною Зарваницькою іконою, яка є свідком всього сказаного.

«Просімо нашу Богородицю, щоби через Її молитви, через заступництво і молитви віруючих сердець нашої Церкви, Господь торкнув наш народ. Щоб те, про що ми так молимося й мріємо, стало дійсністю в нашому житті», – попросив Глава Церкви.

 

 

На Літургії також спільно молився кардинал Гуалтьєро Бассетті, Президент Єпископської Конференції Італії, в єпархії якого сьогодні перебуває близько півмільйона українців.

«Гадаю, – сказав Блаженніший Святослав, – не один італійський душпастир запитує українців, про що ви мрієте? А про що сьогодні мріють українці? Найперше – про мир. Принесли на сьогоднішню прощу, можливо, те найбільше прагнення – прагнення, аби закінчилася війна. Люди вміють починати війни, а мир походить тільки від Бога».

«Українці мають ще одну мрію, – зауважив Предстоятель. – У нас тут стоїть пам’ятник українським заробітчанам. До Аргентини, Канади, США 100 років тому виїжджали також їхні прабатьки. Але вони з собою везли у світ найбільший національний скарб України – віру в Бога. Українці сьогодні мріють, щоб Україна ніколи його не втратила. Ніде, де є українці», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви наголосив, що найбільший скарб, який ми одержали від князя Володимира, – запорука нашої перемоги, запорука того, що Україна була, є і буде. Але лише тоді, коли залишиться християнською.

 

 

*******

 

Президент України Петро Порошенко в Зарваниці: «Як православний почуваюся тут надзвичайно затишно»

Неділя, 15 липня 2018

 

 

Президент України Петро Порошенко прибув на Загальнонаціональну прощу в Зарваницю, щоби спільно зі стотисячною спільнотою прочан подякувати Богові за 1030-річчя Хрещення Русі-України та молитися за мир в Україні.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, запрошуючи до слова пана Президента, сказав: «Він так само змок, як ви (в Зарваниці падав дощ – Ред.). І прийшов на молитву за Україну разом зі своїм народом. Вітаємо вас як Очільника нашої держави, як Головнокомандувача Збройних сил України, як того, кому Господь поклав на плечі обов’язок захищати свою державу і будувати її».

У слові Петро Порошенко відзначив, що особливе місце в українській історії посідає Українська Греко-Католицька Церква. «Вона забезпечила постійну комунікацію із західноєвропейською християнською спільнотою. Вона вже багато століть опікується українською паствою. У часи, коли Україна була бездержавною і розділеною між сусідами, саме УГКЦ, особливо в часи владарювання митрополита Андрея (Шептицького), на основі церковної структури створила прообраз українського національного організму… Священики, їхні сини, їхні онуки цілими династіями формували українську інтелігенцію», – вважає Очільник держави.

«Ви, Ваше Блаженство, – продовжив пан Порошенко, – слушно казали про великого митрополита Шептицького як про етнарха українського народу, як про батька української нації, дух, думка, молитва якого вийшли далеко поза межі історичного періоду, в якому він служив Богові й людям.

Наступник митрополита Шептицького – Йосиф Сліпий, який народився в цих краях, об’єднав українську діаспору та перетворив її на могутній чинник на шляху України до нашої незалежності. Переказують, я це почув тут, що в дитинстві, коли він захворів, мама на руках понесла дитя до Зарваниці, довго тут молилася… І сталося чудо зцілення майбутнього Патріарха».

Національне відродження 80-х років минулого століття, за його словами, почалося із відродження УГКЦ. Услід за Церквою з катакомб вийшла і ціла Україна. Українська Греко-Католицька Церква весь період свого служіння, заплативши кров’ю святих мучеників, непохитно відстоює віру Христову й українську державність.

«Я хотів би віддати належну шану кардиналові Любомирові (Гузару). Ми всі пам’ятаємо його великим моральним авторитетом і вчителем. Моя окрема подяка вам усім за велику волонтерську роботу, за ту допомогу, яку ви надаєте Збройним силам України», – подякував Президент.

Звертаючись до прочан, Очільник держави відзначив, що десятки тисяч вірних Української Греко-Католицької Церкви щороку прямують до Зарваниці. Прямують день, два, тиждень, пішки, під дощем, щоб об’єднатися тут у спільній молитві. «Зарваниця – одне з найвідоміших святих місць в Європі, у світі, яке у братолюбному дусі християнської єдності відкрите для вірних інших Церков. Мені розповіли, що днями, на Івана Хрестителя, тут молилися православні Тернопільщини. А на Успіння прибудуть православні паломники з Івано-Франківщини. І я, православний українець, почуваюся тут, серед вас, надзвичайно затишно. Чому? Бо ми з вами молимося за мир. Ми з вами молимося за Україну. І я впевнений та переконаний – Господь почує нашу молитву», – запевнив Глава держави.

Наприкінці Президент Петро Порошенко подарував Балеженнішому Святославові євхаристійний набір. «У цей дуже урочистий день, зокрема і для мене, бо я сьогодні вперше тут і перебуваю під великим враженням від нашої спільної молитви», – додав пан Порошенко.

Глава УГКЦ подякував пану Президентові за спільну молитву і подарував на згадку копію Чудотворної ікони Зарваницької Богородиці. «Вона – свідок неподіленої Київської Церкви», – додав Блаженніший Святослав.

 

 

*******

 

Глава УГКЦ до Президента: «Вітаємо все, що робиться для єдності православних, але з настанням автокефалії для УГКЦ нічого не зміниться»

Неділя, 15 липня 2018

 

 

Українська Греко-Католицька Церква не байдужа до того, що діється між православними. Ми вболіваємо над їхніми поділами і вітаємо все, що можна зробити для їхньої внутрішньої єдності. Таку думку висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Загальнонаціональної прощі до Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, реагуючи на слова Президента про прагнення досягти автокефалії Української Помісної Православної Церкви.

«Ми, як греко-католики, вважаємо це внутрішньою справою Православної Церкви», – зауважив духовний лідер греко-католиків.

«Для УГКЦ, – наголосив Блаженніший Святослав, – з наданням автокефалії нічого не зміниться. Але ми будемо шукати всі можливі шляхи, в дусі екуменічної концепції нашої Церкви, для досягнення єдності між усіма християнами, між усіма частинами Київської Церкви Володимирового Хрещення».

На переконання Глави УГКЦ, ми мусимо разом дбати про добро нашої держави, а відтак шукати шляхів до відновлення первинної єдності Київської Церкви, як це було 1030 років тому. Це – наше завдання як християн, як спадкоємців цього Хрещення.

«Дякуємо за ваше запевнення, що наша Церква буде користуватися всіма правами і не будемо примушувані ставати конфесійно православними, як дехто собі думає. Бо деякі наші люди не розуміли, чому депутати греко-католики голосують за Помісну Православну Церкву, і запитували, чи тоді, коли вона вже буде нас не змушуватимуть до неї переходити? Ми кажемо: "Ні, не будуть!"», – зазначив Глава УГКЦ.

 

*******

 

«Потрібна молода енергія, щоб перемогти втому старого й переможеного суспільства», — кардинал Ґвалтьєро Бассетті до прочан у Зарваниці

Неділя, 15 липня 2018

 

 

Кардинал Ґвалтьєро Бассетті, Президент Італійської Єпископської Конференції, який був особливим гостем цьогорічної Всеукраїнської прощі до Зарваниці, в суботу, майже опівночі, щиро подякував за гостинність і свідчення віри.

«Численні свічки, котрі горять сьогодні перед цією святинею, – свідчення багатьох вогників віри, які, єднаючись разом, показують світу те могутнє світло вістки любові Ісуса, Спасителя усіх людей», – зазначив кардинал Бассетті.

На його думку, сучасне суспільство зневажає цінності життя, значення сім’ї та християнської спільноти, надаючи перевагу індивідуалізму й егоїстичній любові до власного добробуту. Однак саме в сім’ї передається автентична віра та здобувається перший досвід любові.

«Церква активно спонукатиме молодь усіх континентів повернутися у перші ряди будівничих Церкви і народу, не стояти осторонь, а стати активною частиною своїх спільнот», – наголосив він.

Кардинал Ґвалтьєро Бассетті переконаний, що потрібна молода енергія, щоб перемогти втому старого й переможеного суспільства, потрібні молоді гарячі серця, здатні на самопожертву, щоб заплатити високу ціну істини і добра.

 

*******

 

Посланник Папи Франциска в Зарваниці: «Молімося до Князя миру, аби зброя нарешті замовкла на цій улюбленій українській землі»

Неділя, 15 липня 2018

 

 

Запевняю вас, що італійські єпископи роблять усе можливе, щоб українські вірні одержали душпастирську опіку своїх священиків. Ми прагнемо забезпечити ваших вірних також усіма необхідними культовими спорудами для молитви, щоб українські мігранти не почувалися покинутими, а улюбленими синами й дочками єдиної Церкви.

Про це 15 липня сказав Архиєпископ Гуалтьєро Бассетті, Президент Італійської Єпископської Конференції, особливий представник Папи Франциска на Загальнонаціональній прощі до Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої.

Кардинал передав найщиріші вітання від Папи Франциска і як Президент Італійської Єпископської Конференції – братерські обійми всього італійського народу. «Як прекрасно сьогодні зустрітися з численними братами у вірі у стіп Зарваницької Діви Марії. Це надзвичайно гарне місце, місце віри й душі, де християнський народ віднаходить себе поруч із Матір’ю, що завжди чуває над своїми дітьми, особливо в сумні темні часи страждань і переслідувань», – сказав Архиєпископ.

Він відзначив, що український народ пережив одне з найжахливіших переслідувань в історичній пам’яті, але ніколи не був покинутий Господом Богом. Господь перебував із ним навіть тоді, коли здавалося, що все остаточно втрачено й нема жодної надії, Марія не дозволяла погаснути світлу віри.

 

 

«До цієї святині, – каже посланник Папи Франциска, – звертають свої думки і молитви українські вірні, що живуть на Батьківщині, а також і ті, яких життя розкидало по цілому світі. Багато українців живуть в Італії, де їх приймають і поважають за віддану працю на підприємствах, поряд із людьми похилого віку та хворими людьми. Віра в Господа Ісуса єднає нас і робить братами одні одним. Братами, які допомагають одні одним у різних потребах, як це, наприклад, відбувається між доброчинними організаціями міста Перуджа та Київським Карітасом».

Архиєпископ Гуалтьєро Бассетті розповів, що минулого року його вірні мали велику ласку приймати в соборі Зарваницьку ікону. І люди численно прийшли помолитися до неї.

«Святійший Отець нам неодноразово нагадував про те, що мир – це найвище благо для всіх народів. Мир – найвище благо особливо для українського народу, який вже роки терпить від меча війни, що приносить смерть, руйнування та страждання, як я міг пересвідчитися вчора в Гарнізонному храмі міста Львова, дивлячись на фотографії численних молодих людей, які загнули на війні. Молімося до Князя миру, аби зброя нарешті замовкла на цій улюбленій українській землі та в інших частинах світу», – закликав кардинал.

«Нехай за посередництвом Пресвятої Діви Марії, Бог благословить вашу велику країну. Принесе вам мир і процвітання та завжди підтримує живим світлом вашої віри», – попросив Президент Італійської Єпископської Конференції.

Наприкінці Глава УГКЦ подарував посланникові Папи Франциска копію Зарваницької Богородиці, щоби вона назавжди перебувала з італійським народом. «Я повезу цю ікону до мого катедарального собору», – додав Архиєпископ Гуалтьєро Бассетті.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції