Smaller Default Larger

Довічні монаші обіти в Івано-Франківському монастирі

 

19 липня 2018 року, у василіянському монастирі Царя Христа п’ятеро братів склали довічну професію, прийнявши остаточно і повноправно чернечий стан.

Цей день став винятковим для п’ятьох ченців-василіян, які склали довічні обіти чистоти, послуху й убожества. Брати Віталій Павлюк, Матей Кравчишин, Йосафат Ковалюк, Яків Шумило та Касіян Касіян, який прийняв ім’я Йоан, цілковито і назавжди посвятили своє життя Богу, склавши свою вірність перед делегатом Протоархимандрита – отцем Йоаном Школиком, ЧСВВ, Протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Це відбулось під час Божественної Літургії, яку очолив о. Йоан у співслужінні із о. Йосафатом Хаймиком, ігуменом монастиря Царя Христа, та запрошеними ієромонахами та іншими священослужителями. У Літургії взяли участь чернеча братія та родичі, які приїхали, щоб розділити радість майбутніх «професів».

Після тропарів відбувся Чин урочистої посвяти: брати доєдналися до діалогу з делегатом Протоархимандрита, а згодом зачитали формулу обітів, обіцяючи жити у послусі, чистоті та убожестві, а також прирекли на вірність Римському Архиєрею. Після постригу вони отримали повний чернечий одяг, «зодягнувшись в усю броню Божу» (див. Еф. 6, 10-17).

Під час гомілії о. Йоан привітав усіх присутніх, а також «новопрофесів», зазначивши, що покликання – Божий дар: «Одних Господь кличе до подружнього, інших – до богопосвяченого життя, яке є цілопальною жертвою». Як зауважив проповідник, ініціатива належить Богу: «Він кличе різних людей – не найкращих і не найгірших, а тих, кого сам захотів». Христос продовжує кликати, як і дві тисячі років тому, і Його слова є актуальними у наш час.

«Сьогодні, - як зазначає отець Йоан, - ми стали свідками чогось подібного до того, що трапилось біля Галилейського моря, коли Ісус Христос покликав братів Симона, Андрія, Якова та Івана. А також ми є свідками незбагненного таїнства, незрозумілого нам до кінця… П’ятеро наших братів склали урочисті вічні обіти, обіцяючи бути вірними Богу і перебувати у Василіянському Чині до смерті». Також ієромонах підкреслив важливість тих обітниць та піклування про їх виконання. Наприкінці проповіді Протоігумен подякував батькам за те, що вони віддали на службу Богові найкраще, що у них є, адже «благословенний той народ, в якому не забракне молодих юнаків чи молодих дівчат, які відважаться на цілопальну службу Господеві».

Після Літургії подячне слово від братів, які склали довічну професію, висловив бр. Яків, студент 6-го курсу ВІФБС. Він подякував всім присутнім, які в різний спосіб спричинились до сьогоднішньої події, а також попросив про молитву за витривалість у доброму до кінця.

Вітаємо братів-«новопрофесів» та просимо Господа, щоб Він допомагав їм виконувати те, що вони урочисто пообіцяли.

 

Джерело: http://osbm.in.ua

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції