Smaller Default Larger

Відпуст святого пророка Іллі у Боронявській василіянській обителі

 

1-2 серпня цього року у монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці отців Чину Святого Василія Великого у с. Бороняві, що на Хустщині, відбувся найбільший відпуст року на честь святого і славного пророка Іллі Тесвітянина.

Цьогорічний празник був присвячений 1030річниці Хрещення Київської Русі-України святим київським князем Володимиром Великим.

Відпустові святкування розпочалися у середу, 1 серпня, Хресною дорогою по Чернечій горі. Її провадив отець Йосиф Будай, ЧСВВ, з Львівського монастиря. Після, о. Теодор Пилявський, ЧСВВ, з Брюховецького монастиря, у співслужінні о. диякона Франциска Гурняка, ЧСВВ, з Погінського монастиря, відправили Велику Вечірню з Литією. Божественну Літургію відслужив о. Теодор Мацапула, ВС, Протоігумен отців Воплоченого Слова з смт. Дубове. Йому співслужили отці василіяни та єпархіяльні священники. Св. Літургію своїм співом супроводжував парафіяльний хор з м. Хуст.

У четвер , 2 серпня, святкову Утреню та Акафіст до святого пророка Іллі відправив о. Никанор Ситар, ЧСВВ. Архиєрейську Божественну Літургію очолив та Боже слово до прочан виголосив Преосвященний владика Мілан Шашік, СМ, єпарх мукачівський. Йому співслужили о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, Протоігумен Провінції св. Миколая оо. Василіян в Україні, о. Тарас Іванина, ЧСВВ, Ігумен Боронявського монастиря, о. Йоаким Ошуст, ЧСВВ, Ігумен Львівського монастиря, о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, Ігумен Івано-Франківського монастиря, о. Тарас Ловска, Вікарій Хустського Вікаріяту, отці декани та єпархіяльні священники. Співав Св. Літургію хор з катедрального собору Воскресіння Христового з м. Івано-Франківська.

Після богослужінь, о. Тарас Іванина, ЧСВВ, настоятель Боронявського монастиря, звернувся до владики, отців та прочан з подячним словом, пригадавши усім присутнім, що: «Боронявський монастир упродовж декількох століть гуртує навколо себе прочан, бо є місцем і джерелом молитви. Уже декілька років підряд ми святкуємо різні важливі ювілеї. Зокрема, у 2016 – 300-ліття Боронявського монастиря оо. Василіян. З цієї нагоди було видано історичну наукову працю «Світильник віри – Історія Боронявського монастиря на тлі епох» авторства Володимира Мороза. У 2017 році – 400-ліття Василіянського Чину Св. Йосафата, а у 2018 році – 1030-ліття Хрещення Київської Русі святим князем Володимиром київським, спадкоємцями якого ми, українці, є.»

 

  • Повідомив о. Лука Буняк, ЧСВВ
  • Фото: бр. Домінік Костак, ЧСВВ
  • Більше фотографій → www.facebook.com/pg/BasilianiSN

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції