Smaller Default Larger

Святкування празника Серця Христового в історичному Ужгородському монастирі Отців Василіян

 

5 липня 2019 р. Б., у празник Найсвятішого Серця Христового, відбулися святкові богослужіння в історичному монастирі Отців Василіян у м. Ужгороді.

Божественна Літургія була відслужена у приміщенні колишнього монастирського храму Св. Василія Великого, в якому на даний час розміщена велика аудиторія Фізичного факультету Ужгородського Національного Університету (м. Ужгород – вул. Волошина, 54).

У 1924 р., стараннями Настоятеля о. Єроніма Малицького ЧСВВ, оновлений Василіянський храм при Ужгородському монастирі був освячений на честь св. Василія Великого, а душпастирські обов’язки взяв тоді на себе о. Павло Гойдич ЧСВВ. При церкві він заснував Апостольство Молитви і став ревно поширювати почитання Пресвятого Серця Христа-Чоловіколюбця. У 1926 р. Папа Пій ХІ († 1939 р.) надав цьому Василіянському храму повний відпуст на празник Пресвятого Серця Христового і невдовзі це місце стало головним центром Апостольства молитви.

Від 1949 року, після ліквідації монастиря тут не проводилися богослужіння. Звеличити Найсвятіше Серце Христове в цьому історичному храмі стало можливим лише після 70-річної перерви, завдяки домовленостям та сприянню Ректорату УжНУ і керівництва Фізичного факультету.

Цього дня богослужіння в історичному центрі Провінції Св. Миколая очолив Протоігумен о. Андрій Белеканич ЧСВВ у співслужінні з іромонахами-василіянами та представниками оо. Редемптористів та оо. Францисканців.

Участь у молитві взяли також ченці-василіяни, сестри-василіянки, сестри-служебниці, сестри-францисканки та вірні з василіянських монастирів й жителі м. Ужгорода та м. Мукачева.

Під час проповіді та подячного слова Протоігумен звернув увагу на основне значення Празника Серця Христового, а також відзначив історичну важливість того, у якому місці сьогодні ми маємо можливість цей празник вшановувати.

На завершення молитовних заходів у приміщенні історичної церкви було зроблене спільне фото духовнества та вірних разом з деканом факультету.

Під час обіду, який був влаштований у єпископській резиденції, учасники могли також пригадати багату історію Ужгородського монастиря Отців Василіян, який відігравав неабияку роль у церковно-релігійному та культурному житті закарпатських українців.

 

 

*******

 

 

 

 

*******

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції