Smaller Default Larger

Урочистості з нагоди Дня Незалежності України в Імстичівському монастирі

 

25 серпня 2019 р. в монастирі отців-василіян села Імстичова була відслужена святкова Літургія до Дня Незалежності України, яку очолив настоятель о. Павло Кречун ЧСВВ.

 У своїй проповіді ігумен наголосив на тому, що до України потрібно ставитися відповідно до заповіді Божої «шануй отця і матір...». Україна, в широкому розумінні, національна родина, іншої в нас нема. Треба сказати кожному з нас, зазначив о.Павло, що я народився українцем, так Бог дав, і я маю обов’язок дбати про свій народ. Крім того, настоятель наголосив на тому, що поминання осіб, які віддали за Україну своє життя, повинно бути невід’ємною частиною святкування Дня Незалежності. Важливо огорнути увагою в цей день і тих, хто поранений, хто терпить фізичні страждання за нашу державу.

Те, якою буде наша рідна Україна, залежить від кожного з нас. Україна буде такою, якою ми її зробимо…. Усі ми, на служінні правди, добра і краси.

Після завершення Божественної Літургії у виконанні Імстичівського парафіяльного хору прозвучала молитва за Україну, «Боже великий, єдиний».

О. Павло привітав усіх присутніх з Днем Незалежності України та побажав вірникам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, злагоди, достатку, мирного неба, Божої ласки, любові та Господнього благословення на многая і благая літа.

Далі відбулося урочисте освячення Державного Прапора України, після чого всі віряни процесійно вийшли на подвір’я, де під супровід гімну України урочисто підняли синьо-жовтий стяг.

У своєму подячному слові о. Павло сказав: „Кожна країна в світі має свої цінності, символи та атрибути державності. Наша Україна теж багата на святині, маємо свої символи (Державний Прапор, Державний Герб, Державний гімн України) та атрибути державності (хліб-сіль, вишитий рушник, сорочка-вишиванка, калина, верба й т. ін.). А однією з визначальних ознак етнічної спільності нашого народу є рідна українська мова.

23 серпня в нашій країні відзначався День Державного Прапора України, свято, приурочене одному з найважливіших державних символів. Український Державний Прапор прийшов до серця нашого народу тернистими шляхами. Під час історичних подій він став символом боротьби за національну ідею. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. А 24 серпня – наш народ урочисто відзначив 28-му річницю Незалежності України. Тому сьогодні з нагоди цих визначальних державних свят ми з Вами маємо почесну місію – встановлення нашого українського державного прапора над нашим селом. Нехай він завжди нагадує нам про великі Божі дари, якими є для нас незалежність України, її розвиток, наші працьовиті люди, змагання наших воїнів, захисників України. Дякуємо Богу, що береже нас від неволі...

І сьогодні, підносячи державний прапор над нашим селом, нехай він завжди нагадує нам, що Бог благословляє нашу державу, благословляє кожного особисто, де б ми не були, в різних країнах, повертаймося додому в село Імстичово, в нашу дорогу Україну, яку Бог дарував нам.

Нехай Господь благословить наше село, усіх нас, нашу державу! Будьмо вдячними за тих захисників, які віддали своє життя, щоб ми з Вами мали державну незалежність, усіх військових, воїнів Небесної Сотні, а також тих, які у всі часи виборювали незалежність нашої Батьківщини. І, згадуючи їхню славну пам’ять, помолимось Панахиду за упокій їхніх душ...”

Після цього була відслужена Панахида за героями, які загинули на майдані, та всіма тими, що захищали нашу рідну Україну.

 

  • Стаття – Диригент Імстичівського хору Вікторія Добра
  • Фото – Денис Добра

 

*******

 

 

 

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції