Smaller Default Larger

Протоігумен взяв участь у святкуваннях в Крехівському монастирі

19 травня 2013 р., Протоігумен Василіянської Провінції Св. Миколая – о. Павло Райчинець ЧСВВ, взяв участь у відпустових святкуваннях присвячених Святому Миколаю у Крехівському монастирі. В цей день, Протоігумен о. Павло зустрівся також з братами-студентами Провінції Св. Миколая, які допомагали у проведенні святкувань в Крехівській обителі.

Цьогорічні відпустові святкування у Василіянському монастирі в Крехові, присвячені вшануванню Cвятого отця Миколая Мир Ликійського чудотворця (перенесення його святих мощей до італійського міста Барі) відбулись 18-19 травня.

Головною темою відпусту було роздумування про таїнство християнської віри, оскільки 2013 рік у Католицькій Церкві проголошений «Роком віри».

Святкування розпочались 18 травня, процесійним ходом до чудотворного джерела. Вірні молилися вервицю та співали побожні пісні. Отець Йосафат Коваль, ЧСВВ, освятивши воду привітав прочан.

Хресну дорогу на горі Побійній очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні – о. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ. На кожній зупинці священики виголошували проповіді, роздумували про послання Святійшого Отця Венедикта ХVІ, Папи Римського «Porta fidei – Двері віри», про кожну з частин Символу віри та про послання Блаженнішого Святослава з нагоди Року віри – «Одна віра, одне хрещення».

Протоігумен о. Пантелеймон також відслужив урочисту Вечірню з Литією.

Нічні чування розпочались із Святої Літургії, яку очолив Провінційний Вікарій, Ігумен монастиря Святого Василія Великого в Києві – о. Василій Тучапець ЧСВВ.

Нічні чування для молоді проводив на відпустовій площі о. Йосиф Щур ЧСВВ, Настоятель Василіянського монастиря в смт. Покотилівка, що біля Харкова. Також відбулися молитовні чування у храмі, які проводив о. Віталій Попадюк ЧСВВ, Головний редактор часопису «Місіонар».

Недільний день 19 травня, розпочався урочистою Утренею та Молебнем до Святого Миколая.

Архієрейську Святу Літургію очолив Преосвященний владика Василій Івасюк, Єпископ Одесько-Кримський. Йому співслужили: о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ; о. Павло Райчинець, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Святого Миколая, що на Закарпатті; о. Ігор Колісник, ЧНІ, Протоігумен Отців Редемптористів в Україні; о. Василій Тучапець, ЧСВВ, о. Макарій Флячок, ЧСВВ, Провінційний Радник, о. Макарій Солюк, ЧСВВ, Провінційний Економ, о. Теодосій Ґрень, ЧСВВ, Редактор української секції Радіо Ватикан та віце-ректор української Колегії Покрову Пресвятої Богородиці в Римі, о. Макарій Ленів, ЧСВВ, настоятель Василіянського монастиря у Херсоні, о. Ярослав Малиш, секретар владики Михаїла Колтуна та інші священики.

Звертаючись до учасників святкувань, владика Василій, зокрема, наголосив на головній чесноті Святого Миколая – твердій вірі. А також закликав усіх наслідувати його приклад, плекаючи свою віру.

Протоігумен о. Пантелеймон передав прочанам вітання від Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ та подякував Преосвященнішому владиці, всім священнослужителям, монахам та монахиням, а особливо всім прочанам за участь у цьогорічних відпустових святкуваннях.

Того дня було освячено речі для духовного вжитку, а всіх вірних покроплено освяченою водою.


Використані матеріалами: osbm.info

facebook.com 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції