Smaller Default Larger

Вшанування пам’яті Йосипа Терелі

27 жовтня 2013 р., відбулося урочисте вшанування 70-ої річниці від дня народження Йосипа Терелі, невтомного патріота і борця за волю України та Греко-Католицької Церкви в Україні, ініційоване та організоване Отцями Василіянами Провінції Св. Миколая в Україні.

Вшанування пам’яті Й. Терелі відбулося в день його народження і на місці його поховання, в с. Нижнє Болотне, Іршавського р-н., Закарпатської обл.

В цей день була відправлена Божественна Літургія в місцевому храмі Св. Архистратига Михаїла, яку очолив та виголосив під час неї проповідь Протоігумен Василіянської Провінції Св. Миколая в Україні отець Павло Райчинець ЧСВВ. Разом з Протоігуменом Літургію співслужили місцевий парох о. Іван Костак, Ректор Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій, о. Йосафат Хаймик ЧСВВ, Настоятель Боронявського монастиря, о. Тарас Іванина ЧСВВ, Настоятель Імстичівського монастиря о. Михайло Станко ЧСВВ, Головний редактор українського греко-католицького часопису «Нова Зоря», о. Ігор Пелехатий, Декан Великоберезнянського деканату Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, о. Василь Данилаш та о. Петро Кабаль, який у 2009 р. організував поховання Й. Терелі в с. Нижнє Ботне, після перевезення покійного з Канади.

Своїм співом Божественну Літургію звеличував Ужгородський хор ім. Августина Волошина та студенти Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій з Брюхович (Львів), а участь в ній, окрім місцевих жителів, брали гості з різних сіл і міст не лише Закарпатської, але й інших областей України.

Після Літургії, священнослужителі та учасники заходу, процесійною ходою перейшли на сільський цвинтар, де похований Йосип Тереля. З нагоди цьогорічного вшанування його памʼяті, за ініціативою та стараннями Протоігумена о. Павла Райчинця ЧСВВ та Декана о. Василя Данилаша, тут був встановлений пам’ятник, який в цей день урочисто освятили та відслужили парастас за Й. Терелею.

Після богослужінь на могилі Й. Терелі, тут відбулися також пам’ятні виступи, які розпочав Голова Закарпатського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Володимир Піпаш, під спів гімну України, у виконанні хору ім. Августина Волошина.

Окрім згаданих священнослужителів, до заходу на могилі Й. Терелі також долучилися священики з довколишніх греко-католицьких парафій, серед яких були: о. Юрій Бровді, о. Михайло Бич та о. Василь Роман.

Виступи мали згадані вже о. Іван Костак, о. Василь Данилаш, о. Ігор Пелехатий, п. Володимир Піпаш, а також п. Ярослав Руський з Великого Березного і молодь, яка озвучувала вірші відомого закарпатського письменника і поета о. Севастіяна Сабола ЧСВВ (Зореслава).

Завершилося вшанування пам’яті Йосипа Терелі церковним гімном України «Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни».

о. Франціск Онисько ЧСВВ

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції