Smaller Default Larger

Різдвяне звернення Протоігумена Провінції Святого Миколая ЧСВВ

 

Христос Народився!

Високопреподобні Отці, Преподобні Брати!

Дорогі Брати і Сестри у Христі!

 

В цей празник Різдва Христового, нам пригадуються слова самого Ісуса: «Я прийшов, щоб ви мали життя, і мали його вповні» (Ів. 10, 10).

Говорячи нам про життя вічне, Христос каже, що саме Він є Життям (Пор. Ів. 14, 6). Тому святі, зокрема Марія та Йосиф, дозволяли Ісусові, як виразився Апостол Павло, «здобути себе» (Пор. Флп. 3, 12), та прагнули продовжити Його існування в своїй людській природі, і цим самим осягнули повноту життя.

Сьогодні ми знаходимося поряд з Ісусом, який народився багато років тому, однак Його Різдво надалі залишається для нас таємничою криницею, яка здатна вгамувати спрагу нашого людського життя.

Подібно як Самарянка, яка зустрілася з Ісусом біля криниці Якова (Пор. Ів. 4, 1-42), ми шукаємо в цьому світі такої «води», напившись якої, не мали б вже спраги ніколи. Однак Христос каже нам, що: «Кожен, хто оту воду пʼє, знову захоче пити. Той же, хто напʼється води, якої дам йому я – не матиме спраги повіки. Вода бо, що дам йому я, стане в ньому джерелом такої води, яка струмує в життя вічне» (Ів. 4, 13-14).

Хоч в історії нашого спасіння Ісус вже народився, однак Він продовжує народжуватися особисто для кожного з нас, щоб кожна людина в Його Різдві, пізнала сенс свого народження в цьому світі та стала на шлях свого правдивого життя.

Для кожного з нас, в таїнстві народження Божого Сина, міститься окреме послання і окрема Божа ласка, які мають на меті переродити нас на джерело нашого життя. Адже ми не народилися для того, щоби бути залежними він «криниці світу». Різдво Христове показує, що ми самі повинні бути джерелом, яке зʼявляється з Божого народження в нас.

Ось ми прийшли сьогодні до Ісуса, що зійшов до нас прийнявши нашу людську природу. Прислухаймося до Його Божественного голосу! До кожного з нас Він прагне донести важливу правду, якої ми не знайдемо в жодному джерелі сучасного світу. Це правда про нас самих і про наше життя. Когось ця правда здатна змінити, іншого утвердити, а ще іншому додати впевненості. Але для кожного ця правда є таким джерелом, яке сповнює нас повнотою життя.

Прославляймо сьогодні Ісуса, що народжується між нами, і народжується в нас самих, щоб ми мали життя і мали його в повноті!

З найщирішими різдвяними побажаннями,

о. Павло Райчинець ЧСВВ

Протоігумен

Різдво Христове

2015 р. Б.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції