Smaller Default Larger

Перші обіти у Крехівському монастирі

 

19 серпня 2018 року, на свято Преображення Господнього, шестеро братів-новиків склали перші тимчасові монаші обіти.

У цей святковий день брати: Ілля Шикітка, Михаїл Гошовський, Миколай Костак, Христофор Юрик, Іларіон Смуток та Маркіян Король зробили ще один важливий крок на шляху до святості через зростання у чеснотах покори, послуху, чистоти, убожества і братньої любові. Це відбулося під час Божественної Літургії, яку очолив о. Августин Стрижик, Магістр новіціату, у співслужінні з о. Пантелеймоном Трофімовим, ректором ВІФБС та запрошеними отцями.

Після Малого входу відбувся обряд складення першої професії: по діалозі із делегатом Протоігумена – о. Августином, – новики зачитали формулу тимчасових обітів і прийняли пояс, запалену свічку та Статут, як ознаку посвяти свого життя Богу.

Під час гомілії о. Августин зазначив, що сьогодні Церква святкує один із найбільших Господніх празників – Преображення Господа нашого Ісуса Христа і для Крехівської обителі це подвійне свято, бо «сьогодні брати-новики прийняли тимчасову професію». Через подію на горі Тавор «Господь об’являється нам і показує свою любов, яку не можуть знищити ні людські гріхи, ні людська неміч». Слід наголосити, що Преображення є не лише історичною подією, а й явищем, яке переживає кожен із нас. Проповідник підкреслив, що присутні стали свідками одного із таких ключових моментів, коли брати-новики прийняли свою першу тимчасову професію. «У їхніх серцях, - як зазначає о. Августин, - як і у серцях апостолів, відбулися глибокі зміни». Проте це лиш початок, адже брати лиш ступили на дорогу уподібнення до Вчителя; перед ними відкривається нова перспектива, бо вже сьогодні більшість з них залишать новіціят і підуть у семінарію, де будуть готуватися до священства. Наприкінці проповіді отець закликав присутніх до молитви за ченців, які склали першу обіти.

Після Літургії о. Августин ще раз привітав ченців з тимчасовими обітами, до яких зі словами подяки та підтримки також звернувся і о. Іван Майкович, ігумен Крехівського монастиря св. Миколая. Від братів подяку усім присутнім висловив бр. Миколай Костак.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції