uzh 2024-2

Smaller Default Larger

Храмовий празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього у Боронявській Василіянській обителі

Ти наш могутній покров, пресвятий Хресте Христовий!

Освяти нас Твоєю силою, щоб ми з вірою і

любов’ю Тобі поклонялися.

(стихира з Вечірні Воздвиження)


Такими словами прославляє та почитає Східна Церква Хрест Господній у своїх богослужіннях, на празник його славного Воздвиження. Для Боронявського монастиря – це третє відпустове свято у церковному році, адже монастирська Церква посвячена з нагоди Воздвиження Чесного Хреста.

Святкування розпочалося Хресною дорогою з роздумами над значенням Хреста Господнього у християнському житті. Науки виголосив о. Віталій Попадюк, ЧСВВ, зі Святоонуфріївського монастиря у м. Львові.

Опісля у монастирській церкві о. Йоан Школик, ЧСВВ, та нововисвячений ієродиякон Максим Пішта, ЧСВВ, відправили Велику Вечірню з Литією. Співали брати-студенти з Брюхович. Божественну Літургію у Навечір’я свята відслужив та виголосив проповідь о. Христофор Ганинець, ЧСВВ. Після Літургії о. Мелетій Рішко, ЧСВВ, з молоддю поставили театралізоване дійство під назвою «Розповідь про хрест», де намагалися через історію про знаряддя нашого спасіння відкрити важливість терпіння у духовному житті.

Зранку, наступного дня після Утрені та Акафісту до Хреста Господнього, розпочалася Святкова Божественна Літургія, яку очолив та звернувся зі Словом Божим, вже згадуваний о. Віталій. Йому співслужили: о. Тарас Іванина, ЧСВВ, о. Христофор Ганинець, ЧСВВ зі Львова, о Андріян Коваль, парох римо-катольцької громади с. Довге та єпархіяльні отці з довколишніх сіл Хустського, Тячівського та Виноградівського деканатів. Упродовж Літургії духовні отці уділяли св. Тайну Покаяння.

На закінчення о. Тарас, Настоятель Боронявського монастиря, подякував о. Віталію Попадюку, ЧСВВ, котрий здійснює служіння Головного редактора Василіанського часопису «Місіонар», яке також у свій час виконував, добре нам знаний, світлої пам’яті о. Йосафат Воротняк, ЧСВВ. Також подякував отцю Віце-ректору Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій разом з братами-студентами, отцям з Малобрезнянського, Мукачівського та Імстичівського монастирів, священникам з довколишніх сіл, сестрам Василіянкам з м. Хуста, сестрам Служебницям з монастирів Закарпаття, а також Сербії і Хорватії, усім паломникам, та, особливо, молодіжному хору, який своїм співом прикрасив монастирське свято. Після Многоліття о. Віталій покропив паломників свяченою водою.

о. Лука Буняк, ЧСВВ 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наш відеоканал Youtube

Прото- архимандрит

о. Севастіян Сабол, ЧСВВ (ЗОРЕСЛАВ)

Василіянський Чин у світі

************

Монастирі ЧСВВ

***********

Новіціят

***********

Інститут ЧСВВ

***********

Помʼяник

***********

Публікації

***********

Чернече формування

Василіянська духовність

Духовність Василіянського Чину Святого Йосафата.

Брати, закликаю вас і прошу, майте думки й бажання, гідні небесного поклику...

Святий Василій Великий

Більше в розділі...

ПРАВИЛА ЧСВВ

Монаше життя і діяльність Ченців Василіянського Чину базується на:

Книжкові видання

РАДІО ВАТИКАНУ

Подобається...

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.