Під час відпустових святкувань празника Зіслання Святого Духа 2-3 червня, у Малоберезнянському монастирі відбудеться ІІІ З’їзд Апостольства Доброї Смерті.
«ДОБРЕ ЖИТИ – ЦЕ БАГАТО, ДОБРЕ ПОМЕРТИ – ЦЕ ВСЕ».
Історична довідка:
Історія Апостольства тісно пов’язана з культом Страждальної Матері Божої. Вважається, що на Хресній дорозі Мати разом із Сином складали жертву за відкуплення людського роду.
Папа Лев XIII в енцикліці «Про вервицю» пише: «Не потрібно сумніватися в тому, що Марія прийняла разом зі своїм Сином гірку чашу страждань і мук».
У VII столітті на Сході культ Страждальної Матері Божої починає впроваджуватися до літургії. Святий Софрон (640 р.) вже тоді складає гімни, в яких славить терпіння Матері Божої на Хресній дорозі, а також її любов до свого Сина і всіх людей.
Папа Пій X 22 липня 1908 року перейменовує Братство Доброї Смерті на Апостольство Матері Божої, Покровительки Доброї Смерті і затверджує його з центром у місті Тіншебрей (Tinchebrey) у Франції. Цей Папа надав Товариству привілеї і відпусти. Братство віддане під особливу опіку Страждальної Матері Божої і св. Йосифа Обручника – двом великим Покровителям доброї смерті.
В Україні осідки Товариства організовуються у 30-х роках минулого століття при Василіянських монастирях у таких містах, як Перемишль, Жовква, Дрогобич. Перемишльський Єпископ, Блаженний Кир Йосафат Коциловський ЧСВВ, 23 березня 1932 р. дозволяє друкувати для Братства вписові листи. Велика роль у створенні Братства належить о. Віталію Байраку ЧСВВ, який стає його духовним провідником спочатку в Жовкві, а потім, коли його переводять у Дрогобич, також бере під свою опіку Товариство Доброї Смерті. Однак із початком Другої світової війни сліди діяльності Товариства затрачуються.
Тільки з виходом греко-католицької Церкви з підпілля, серед інших церковних Братств, відновило свою діяльність також Апостольство Доброї Смерті, яке сьогодні діє при Василіянській церкві Царя Христа у м. Івано-Франківську.
13 квітня 1999 року Апостольство Доброї Смерті в Україні, було зачислене до Міжнародного Апостольства Доброї Смерті з крайовим центром при монастирі Місіонерів Пресвятої Родини (Польща) та головним центром при монастирі Нотр-Дам де Монліжон (Notre-Dame de Montligeon) у Франції.
У цих центрах щодня правиться Служба Божа за всіх членів Апостольства, як за живих, так і за померлих. На даний час Товариство Доброї Смерті в Україні налічує більше 1500 осіб, котрі постійно спрямовують своє життя до вічності, щоб кожної хвилини бути готовими до смерті.
Кожної першої суботи місяця відмовляється Дев’ятниця та Година прославлення Матері Божої Страждальної. «Перебуваючи в цьому Апостольстві, ми по-іншому осмислюємо своє ставлення до смерті, перестали її боятися і стараємося це роз’яснювати іншим, – ділиться своїми переживаннями одна з членкинь Апостольства, – і ми дуже вдячні Матері Божій, що прийняла нас за своїх дітей».
За матеріалами: antonij.km.ua
Духовність Василіянського Чину Святого Йосафата.
Брати, закликаю вас і прошу, майте думки й бажання, гідні небесного поклику...
Святий Василій Великий
Монаше життя і діяльність Ченців Василіянського Чину базується на:
Огляд останніх видань духовної літератури.
Статті у цьому розділі: