При Інституті Екуменічних Студій УКУ від 2008 існує Дистанційна Магістерська програма з екуменічних* наук. Унікальність цієї програми полягає у тому, що вона дає можливість здобути за допомогою он-лайн навчання богословську освіту – після двох років навчання, студенти отримують богословську екуменічну освіту магістерського рівня.
Вона є однією з трьох навчальних магістерських програм, які пропонує Інститут: крім неї існує також стаціонарна та англомовна дистанційна магістерські програми.
В наш час дистанційна форма навчання – навчання через Інтернет – є одним із найперспективніших і найпередовіших напрямків у світовій освіті. Згідно статистики, біля 40% з Магістерських дипломів, які в наш час отримуються в США, – є отриманими саме в результаті он-лайн навчання.
Ця форма навчання має як свої позитивні сторони, так і недоліки. Однією з її принципових відмінностей від стаціонарної форми – це можливість здобуття додаткової освіти паралельно навчанням в якомусь іншому вузі, а також паралельно з працею. Програма Інституту Екуменічних Студій (ІЕС) дає змогу студентові самому розпоряджається своїм часом: він сам вибирає час для прочитання матеріалів, для виконання завдання, відповідно до свого розкладу. Негативною стороною є – відсутність «живого» спілкування з викладачем, яку Інститут намагається максимально компенсувати – як через організацію вебінарів (он-лайн лекцій), так і через впровадження практики он-лайн консультацій з викладачем.
На Програмі ІЕС є дві спеціалізації – Релігійна журналістика та Християнська етика, а також існує можливість взяти лише окремі курси, які цікавлять студента. Після закінчення ДМПЕН студенти отримують диплом Магістра екуменічних наук зі спеціалізації «релігійна журналістика» або «християнська етика», виданий Українським католицьким університетом.
Знання та навички, здобуті протягом навчання, стануть надійним багажем для тих, хто бере участь в екуменічній праці, хто планує продовжити своє подальше академічне зростання у плані богослов’я, екуменізму та інших дотичних дисциплін.
Якщо людина не має за ціль отримати магістерський диплом, але, натомість, її цікавлять окремі предмети, як наприклад «Історія християнства», чи «Екуменічний рух», чи «Вступ до богослов’я», та ін., для власного духовного розвитку, то на Програмі існує можливість записатися на окремі курси, після проходження яких студентам видається сертифікат УКУ про його проходження.
Перед початком навчання відбувається двотижнева настановча стаціонарна (очна) сесія. Решту часу навчання здійснюється дистанційно через Інтернет: студент щотижня через інтернет-сторінку Програми отримує науковий матеріал від викладача для самостійного опрацювання, опрацьовує його, виконує відповідні письмові завдання та висилає їх викладачеві. В кінці кожного курсу студент напише есе, яке буде зараховане йому за екзамен з цього предмета.
Протягом семестру студент матиме можливість контактувати з викладачем через свої письмові роботи, електронну пошту або через форум на сайті програми. Фізичне місцезнаходження студента за такої форми навчання не має значення.
ДМПЕН основана на Європейській системі кредитного обміну (ЄСКО), яка діє в більш ніж 40 країнах, що підписали Болонську угоду, і є сьогодні однією з підвалин системи вищої освіти в Європі. ЄСКО передбачає прозорість та спільні критерії оцінювання роботи студентів.
Перед початком он-лайн семестру студенти проходять стаціонарну (очну) настановчу сесію (раз на два роки), яка триває 2 тижні у м. Львові на початку серпня. Під час цієї сесії студенти слухають кілька курсів та складають за ними усні екзамени, беруть участь у семінарі.
Кожного року учасниками настановних сесій є студенти з різних міст України та інших країн. Це християни різних конфесій, яких об’єднує бажання вчитися на ДМПЕН та здобувати теоретичний і практичний досвід порозуміння між християнами.
Під час сесії відбуваються різноманітні цікаві зустрічі та візити. Дистанційна програма на старті потребує живого знайомства. Важливо, щоб студенти побачили організаторів, познайомилися і потоваришували один з одним. Ефективності дистанційної форми навчання сприяє цікаве спілкування та обмін досвідом.
Тих, хто зацікавиться Програмою, запрошуємо відвідати її сторінку за адресою www.dmpen.org.ua, та сконтактуватися з координатором Програми за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
* Екуменізм – це рух за подолання відчуження, протистояння та ворожнечі між християнами різних конфесій; це рух за творення братніх стосунків між ними та налагодження співпраці, щоб спільно, в один голос, свідчити світові про єдиного Христа та спільно шукати відповіді на виклики сучасного світу, і у своїй найвищій точці – це рух за досягнення сопричастя та єдності між християнами, щоб сповнити заповідь Христа: «Щоб усі були одно, як ти, Отче, в мені, а яв тобі, щоб і вони були в нас об’єднані,..» (Йо. 17:21),
За матеріалами: www.ecumenicalstudies.org.ua
Духовність Василіянського Чину Святого Йосафата.
Брати, закликаю вас і прошу, майте думки й бажання, гідні небесного поклику...
Святий Василій Великий
Монаше життя і діяльність Ченців Василіянського Чину базується на:
Огляд останніх видань духовної літератури.
Статті у цьому розділі: